Buhalteris

Geras buhalteris:

Buhalteris – finansų sektoriaus specialistas, atsakingas už įmonės piniginių lėšų apskaitą ir kontrolę, laiku apskaičiuoja mokesčius ir pateikia visus reikalingus dokumentus į mokesčių inspekciją, vykdo darbo užmokesčio apskaitą, ruošia finansinės būklės ataskaitas ir t.t.

Buhalterio profesija yra viena iš paklausiausių profesijų Lietuvos darbo rinkoje, tai yra ne todėl, kad buhalterių mažai, o todėl, kad labai trūksta tikrai kvalifikuotų specialistų.

Geras buhalteris turi ne tik puikiai išmanyti apskaitos ir mokesčių aspektus, jis turi visada sekti  naujausius mokesčių įstatymų pakeitimus bei nuolat kelti savo kvalifikaciją. Buhalteris turi būti atsakingas ir organizuotas, kadangi net mažiausios klaidos, laiku nepateikti dokumentai VMĮ ar VSDF gali virsti nemažomis baudomis, sąskaitų areštais ir t.t.

Priklausomai nuo įmonės veiklos pobūdžio reikalavimai buhalteriui gali skirtis, tačiau yra pagrindiniai dalykai, kuriuos turi mokėti kiekvienas buhalteris tai:

  • pildyti apskaitos sąskaitų knygas;
  • ruošti pelno, nuostolio ataskaitas;
  • sudaryti balansus ir ataskaitas apie pajamas ir išlaidas;
  • apskaičiuoti ilgalaikį turtą;
  • organizuoti ir kontroliuoti įmonės buhalterinę apskaitą;
  • laiku ir teisingai paruošti atsiskaitomuosius dokumentus, laiku juos pateikti VMĮ ir SODRAI;
  • vykdyti darbo užmokesčio apskaitą;
  • tvarkyti personalo dokumentaciją;

Asmeninės savybės, kuriomis turi pasižymėti buhalteris: sąžiningumas, kruopštumas, atsakingumas, lojalumas.

Reikia nepamiršti, kad ir koks geras būtų buhalteris, jo vieno gali ir neužtekti (taikoma vidutinėms ir didelėms įmonėms). Įmonės gerovė ir jos veiklos teisėtumas nemažai priklauso nuo tvarkingai vedamos buhalterijos, todėl kartais vieno buhalterio neužtenka. Norint sutaupyti, patogiausiai Jums būtų pasamdyti apskaitos įmonę, kuri susitvarkytų su Jūsų darbo apimtimis. Kainos atžvilgiu tai būtų žymiai naudingiau, nei samdyti papildomus buhalterius.

www.parduodaimone.lt

info@parduodaimone.lt

Tel.: +370 687 86111